שחייה בחורף: כיצד לשקף ללקוחות את היתרונות בשחייה גם בחורף

הגשם הראשון הגיע ואיתו כל התירוצים למה לא לשחות: "כי קר", "כי הילד התקרר", "כי אין לי כבר ימי מחלה"… אז בואו נפריח כמה מהמיתוסים האלה.

שחייה בחורף חשובה, ואפילו יותר מאשר בקיץ. הגוף שלנו מכוסה בשכבות, השרירים מתכווצים וזה בדיוק הזמן לקפוץ למים.

בבריכה אנחנו ללא בגדים (חוץ מבגד ים כמובן), אנחנו יכולים לעבוד על השרירים בצורה טובה יותר, להגדיל את טווח התנועה – מה שבייבשה קצת קשה יותר עם שלל הבגדים שעלינו.

פעילות גופנית חשובה לחיזוק המערכת החיסונית, כאשר השחייה היא פעילות גופנית בה עובדים על כל השרירים ובעיקר על הגדלת נפח הנשימה. בשחייה, פותחים את בית החזה, עובדים על מערכת הנשימה ובכך מגדילים למעשה את קיבולת הריאות ומפחיתים את הזיהומים והמחלות.

שחייה בחורף גם מאוד חשובה להמשכיות ולהתקדמות של הילדים. ישנם רבים ששוחים רק בקיץ ואז בכל קיץ הם צריכים בעצם לחזור שוב על בסיס השחייה כדי שיוכלו להתקדם. מי ששוחה לאורך כל השנה יתקדם מהר יותר ולא יצטרך בכל קיץ לחזור מחדש על מה שכבר למד בקורס השחייה, ויוכל כבר בתחילת הקיץ לשהות בבריכה ללא בעיה.

אז מה עושים כדי להשאיר את הלקוחות שלנו גם בחורף?

בכל חורף אנחנו המדריכים והמטפלים נתקלים בלקוחות שעוזבים. הנה כמה טיפים שיעזרו לכם לשקף ללקוחות את יתרונות השחייה גם ובמיוחד בחורף: 

  1. שימור הלקוחות חייב להתחיל עוד לפני הגשם הראשון. ההסבר על כמה חשוב לשחות בחורף חייב להתחיל כבר בספטמבר.
  2. כשקר בבריכה עדיף לעשות אימונים ושיעורים שבהם עובדים כל הזמן מאחר ועמידה במקום מחזקת את התחושה של הקור ולכן יש לתת תרגילים לאורך כל השיעור לכל ילד וילד על פי רמתו.
  3. זה הזמן לתכנן מטרות לטווח של שלושה חודשים ולתקשר זאת מול ההורים. למשל, "בחודש הבא נתחיל ללמוד שחיית גב" ולתת להם כבר טעימה מהסגנון החדש. ככה יוצרים דרבון להמשיך ולהגיע לשיעורים.
  4. להיות קשובים ללקוחות – זה הזמן להילחם על כל לקוח.
  5. מאחר ובדרך כלל הקבוצות קטנות יותר בחורף, יש לכם יותר זמן ליחס אישי לכל ילד וכדאי לתקשר זאת מול ההורים שדווקא בחורף כשהקבוצות קטנות יותר אפשר להתקדם ולעבוד טוב יותר.
  6. להסביר להורים איך להתלבש בתום השיעור – בגדים חמים, גרביים ובעיקר כובע צמר מחמם. בנוסף, חשוב לאכול משהו מזין לאחר השיעור.
  7. והכי חשוב, להסביר להורים כמה חשוב לשחות בחורף, כמה כיף זה לשמוע את הגשם בבריכה החמה.

חורף נעים וחמים!

רוצים להפוך את
האהבה שלכם לפרנסה? 

תשאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם
דילוג לתוכן