מהי שיטת השחייה WEST

מהי שיטת השחייה WEST

שיטת השחייה WEST פותחה בעולם המים על ידי אורי סלע וצוות המדריכים, מאמנים ומטפלי הידרותרפיה מהטובים בארץ. הטכניקה פותחה במטרה לתת מענה למטופלים, עם מגוון בעיות, ולהתאים להם את השחייה שתהיה נכונה עבורם. בהמשך נעשתה אדפטציה גם לגבי שחיינים מתחילים ושחיינים ותיקים ואף תחרותיים.

הייחודיות של שיטת ה WEST היא בשמירה על המפרקים והתאמת השחייה ל DNA של השחיין או המטופל.

על פי השיטת ה WEST אנו בודקים את היכולות של המטופל או השחיין בהתאם לגמישות, כוח, ציפה במים ויכולת גופנית שלו וכך מתאימים לכל אחד את מה שנכון לו וטוב לא מבחינת היכולות שלו. אנו בוחנים את מכלול הנתונים של השחיין או המטופל וכך בחורים בסגנון שחייה שמתאים לו. בנוסף, ניתן לבחור איזה מסגנונות השחייה הכי נכון שהוא ישחה האם זה חתירה, גב או חזה.

כל אדם בנוי בצורה אחרת – אחד רזה השני מלא, אחד צעיר עם יכולות פיזיות יחסית נמוכות והשני מבוגר עם יכולות פיזיות גבוהות. גם הגמישות של כל אחד ואחד היא שונה האחד עוסק ביוגה ולכן הוא גמיש והשני עוסק בספורט אך איננו גמיש. הגמישות ויכולת הגופנית הם פקטור מאוד חשוב בהתאמת סגנון השחייה לכל אחד. למשל: סגנון השחייה שמתאים למייקל פלפס לא מתאים לכל שחיין בכל גיל.

המטרה בטכניקת WEST היא לבדוק כל שחיין או מטופל כמכלול שלם ועל פי הנתונים שלו בלבד. לפעמים שוני קטן כמו האם לעבוד עם הרגליים או לגרור אותן, מה עומק המתיחה של היד מתחת למים ובאיזו צורה להכניס את כף היד יכול לעשות הבדל מדהים לשחיין. למשל, אדם שהוא פחות גמיש אנו נמליץ על מנח כף היד רפויה ועל עומק מתיחה עמוק יותר כדי לא לגרום למתח בצוואר ובכתפיים ושאותו שחיין ירפה כמה שניתן את השרירים תוך כדי מתיחה.

כאשר אנו מתאימים את סגנון השחייה לשחיין ולמבנה גופו אנו מרגישים את המים ולא נלחמים בהם, תפיסת המים היא משמעותית בשחייה ודרך טכניקת WEST אנו עוזרים לגוף להתקדם מהר יותר עם פחות מאמץ, אנו יכולים לשחרר מתחים, להרפות את הגב התחתון וכך אנו יכולים לשחות במהירות גבוהה יותר לאורך זמן. והכי חשוב לשחות בריא יותר ונכון יותר.

כמדריכים ומטפלים, שיטת השחייה WEST היא כלי ייחודי ונדיר כדי שנוכל לעבור עם שחיינים בצורה המיטבית תוך שמירה על המפרקים לאורך זמן.

רוצים להפוך את
האהבה שלכם לפרנסה? 

תשאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם
דילוג לתוכן