קורס מדריכי שחייה: איך בונים מערך שיעור אימון שחייה

אימון למדריכי שחייה: צפו בסרטון כיצד לבנות מערך שיעור לאימון שחייה

הסרטון לוקח אותנו שלב אחרי שלב בכדי לבנות אימון נכון. 

אנחנו בעולם המים מאמינים שכאשר בונים אימון שחייה המטרה חייבת להיות מדידה לחלוטין. לדוגמא: להצליח לשחות 25 מ"ר בסגנון דולפין ללא נשימה, שליטה ב- 4 פעמים 100 מ' מתגבר בדיוק ב- 3 שניות (1:30, 1:27, 1:24, 1:21), הכנה למדידה של 400 מ' חתירה בכל הכוח או שחייה של 200 מ' חזה עד 8 תנועות לבריכה.

כאשר יש לנו מטרת אימון והיא מדידה, ניתן לפרק אותה לכמה חלקים ולראות איך אנחנו לוקחים את האימון ועובדים על מספר אלמנטים נוספים שישרתו את המטרה העיקרית. לדוגמא, בצלילה בסגנון הדולפין, חייבים לעבוד על תנועות הדולפין – לחזק את הכף, לעבוד על גמישות, לתרגל עצירת נשימה ועוד….

בבניית אימון נכון, יש מספר דרכים על מנת להגיע ליעד, בדיוק כמו שאין תוכנית אחת בעולם שתביא רץ לרוץ 10 ק"מ או מרתון, אבל חשוב מאוד לדייק במטרה ושכל האימון יזכיר ויוביל לעבר המטרה.

ישנם הרבה מאמנים בישראל ובעולם, שמאמנים מעולה ומביאים את השחיינים לתוצאות מדהימות, אבל כאשר לוקחים שחיין, מסבירים לו את הדרך, מה הוא צריך לעשות וכמה להשקיע, אזי כשהוא מגיע ליעד יש לו חיוך ענק על הפנים והוא לא מבין למה.

הסרטון לוקח מצגת של 45 דקות X2 לתמצות קצר מאוד של בניית אימון נכון.

בקורס מדריכי שחייה בקמפוס עולם המים חלק גדול מאוד מקורס המדריכים מועבר למדריכי שחייה העתידיים או במילים אחרות, אין כמעט חומר שצריך לכתוב במהלך השיעורים, אלא אם זה משהו שעוזר לכם להתרכז.

אם יש לכם אימונים מעניינים שעשיתם בעצמכם ובניים לפי הפורמט הזה, נשמח שתשתפו אותנו ואולי גם האימון שלכם יופיע פה בקורס מדריכי שחייה של קמפוס עולם המים.

רוצים להפוך את
האהבה שלכם לפרנסה? 

תשאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם
דילוג לתוכן