קורס מדריכי שחייה: לימוד הסתגלות למים

שלבים בהסתגלות למים

כאשר מגיע ילד חדש לשיעור שחייה אנו רוצים קודם כל שיהנה במים – ההנאה הראשונה מהמים היא זו שתקבע לרב את תהליך הסתגלות למים של הילד.

בקמפוס עולם המים נלמד אתכם את השלבים בהסתגלות למים של ילדים בכדי שתוכלו להעביר לילדים שבאים אליכם את האהבה הגדולה למים.

התרשמות ראשונית

השלב הראשוני בהסתגלות למים מתחילה עוד מחוץ למים. אנו כמדריכים צריכים להסתכל על הילד איך הוא מגיע לשיעור: האם הוא חושש, האם מגיע בהתלהבות ורוצה כבר לקפוץ למים, או האם הוא בכלל בוכה, כל אלו יכולים לתת לנו אינדיקציה טובה לתהליך ההסתגלות של הילד.

משחקים על שפת הבריכה

לפני בכלל שנכנסים למים אנו נרצה לראות שוב איך התגובה של הילד למים ולגרות את הילד להיכנס למים.

ניתן לשבת על שפת הבריכה להשפריץ עם הרגליים, להתמסר עם כדור ולהשפריץ עם הידיים וכל הזמן להסתכל על הילד האם הוא רוצה להכנס האם עדיין חושש.

הכניסה למים (לבריכה)

לאחר שנתנו לילד קצת להרגיש את המים, ניתן להכניס אותו למים. יש לשים לב שאנו מכניסים את הילד על פי יכולותיו.ישנם ילדים שיגיעו וישר ישחו עם בננה ויעשו חץ, ישנם ילדים עם פחד מים שלא יעזבו את המדריך וישנם ילדים שיסכמו להיות על הבננה רק בהחזקת יד.

הכניסה למים היא חלק חשוב בהסתגלות למים – ככל שנהיה מדויקים עם הילד ונדע לקרוא אותו נוכל להכניס אותו למים בצורה טובה יותר ונפתח מערכת של אמון בין המדריך לילד.

משחקים

השיעורים הראשונים צריכים להיות מלווים בהרבה מאוד משחקים שיצרו חוויה חיובית אצל הילד ויתנו לו את הרצון לחזור שוב ושוב לשיעורי הבריכה. בנוסף על ידי משחקים ניתן להסתגל טוב יותר למים בצורה שתטיב על הילד ולתת לו מושגים בסיסים כמו חץ, עבודת רגליים ועבודת ידיים כשאר בכל העת עושים זאת דרך משחיקם למשל : לזרוק כדור ולשחות אליו עם בננה, להחזיק טבעת בין הידיים ולשחות עם חץ.

סיום השיעור

סיום השיעור צריך ליצור חוויה כיפית ומהנה איזשהו משחק שישאיר את הילד בחיוך וכך גם הוא יצא מהמים.

הדבר החשוב ביותר בסיום השיעור הוא שיחת החיזוק עם הילד לומר לו כמה הוא היה טוב ונפלא וכמה התקדם בשיעור הראשון.כמו כן חלק מאוד משמעותי הוא ליצור אמון גם עם ההורים ולכן חשוב מאוד לתת פידבק להורה.

ההסתגלות למים היא לא תמיד פשוטה אבל אם נדע ליצר אווירה חיובית וכיפית היא תוביל את הילד לחזור שוב לשיעורים.

הכותבת מעין ריין שוחה מגיל שנתיים וחצי, הידרותרפיסטית, מדריכת שחייה ומדריכת שחיית פעוטות וכמובן מרצה בקמפוס עולם המים.

רוצים להפוך את
האהבה שלכם לפרנסה? 

תשאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם
דילוג לתוכן