השתלמות בנושא זיהוי וטיפול בתינוקות על הספקטרום

השתלמות בנושא זיהוי וטיפול בתינוקות על הספקטרום

לאינטראקציה בין הורה-תינוק בחודשים הראשונים בהם התינוק מווסת עצמו פיסית ורגשית, יש משמעויות בתפישה הרפלקטיבית של התינוק.

מדעי המוח ומחקרים קליניים מספקים ראיות חזקות לכך שהמניפולציה הסביבתית המוקדמת משפיעה על התפתחותו של המוח, בעוד שצמיחה דינמית ומשמעותית של נוירונים מתרחשת, נוצרת רשת של תאים השולטים בוויסות הסנסורי-רגשי-קוגניטיבי.

סימנים מוקדמים הקשורים לאוטיזם מופיעים לעיתים קרובות כבר בשנת החיים הראשונה של התינוק. התערבות טיפולית בשלבים קריטיים אלו, תשפיע על הדפוסים התקשורתיים בהתפתחותו של תינוק בסיכון.

ההרצאה של ד"ר חנה אלונים תעסוק בנושא האיתור המקדם ובמודל הטיפול הטריאדי: תינוק – הורים – מטפל, כפי שמתקיים עפ"י גישת מפנה, ומתמקדת בכל המרכיבים ההתפתחותיים של התינוק, בהיבטים הפיזיים-סנסורים-מוטורים-רגשיים-קוגניטיביים, באמצעות טיפול במשחק הדדי (RPT), שיטה שפותחה במרכז מפנה על מנת להעלות את המוטיבציה מתוך סקרנות והנאה, לאפשר בנייה של אמון ולהגביר את המוטיבציה של התינוק למעורבות באינטראקציה בין-אישית.

ההרצאה של אורי סלע – הבעלים של רשת עולם המים ומומחה להידרותרפיה, תעסוק בטיפול בילדים על הספקטרום דרך שחיית ה- WEST, איך גורמים לילדים על הספקטרום לשחות, ממש לשחות.

ולסיום, ויקטור חכמון – ספורטתרפיסט והידרותרפיסט המתמחה בהידרותרפיה לילדים ותינוקות יעביר במים שיטות טיפול בילדים ותינוקות על הספקטרום. תקבלו כלים מעשיים ותרגילים ספציפיים לטיפול בתינוקות וילדים על הספקטרום.

לו"ז השתלמות ה 5.1.20

10:00-11:30 – ד"ר חנה אלונים מנהלת מרכז מפנה בראש פינה.
11:30-12:30- אורי סלע טיפול בילדים על הספקטרום דרך שחיית ה WEST – כיתה
12:45:14:15- ויקטור חכמון טיפול בתינוקות וילדים על הספקטרום במים (בריכה)

להרשמה ותשלום, אנא מלאו את הטופס מטה