קורס צלילה חופשית

קורס בשיתוף תום פלד

פתיחת הקורס הקרוב: מרץ 2021

השאירו שם וטלפון ונחזור אליכם בהקדם

קורס צלילה חופשית בקמפוס עולם המים

מהו קורס צלילה חופשית

צלילה חופשית צוברת פופולריות ועניין בעולם כולו ובארץ. צלילה חופשית היא ספורט מיוחד הנוגע כמעט בכל אספקט אפשרי של תפקוד ויכולת גופנית, אך ייחודו בכך שבבסיסו הוא נסמך על יכולת מנטלית והאימון שאנו עוסקים בו מוקדש במידה רבה להרחבת והעצמת יכולות מנטליות בהיבטים שונים ושימוש במגוון כלים. זהו ספורט מעניין ומאתגר המשלב פיתוח יכולות מנטליות גבוהות עם אימון פסיכולוגי שונה וייחודי וכל זאת תוך חיבור ישיר ואינטימי לים. בסיומו, יוכלו הצוללים לחוות את הים בצורה חדשה תוך שהיה ממושכת מתחת למים בתחושת חופש ורוגע ללא ציוד מסורבל ובמגבלות אחרות פרט לאלה של גופנו, ולעשות זאת בצורה בטוחה לחלוטין.

למי מיועד קורס צלילה חופשית

למי מיועד קורס צלילה חופשית

הקורס מיועד לכל מי שאוהב ים ומים או רוצה להתאהב בהם. הקורס נותן דגש ליכולות המנטליות של עצמנו - זהו לא רק אימון עצירת נשימה, אלא ובעיקר לימוד על עצמנו, על היכולות שלנו ועל אימון מנטלי החשוב לכל מי שעוסק בספורט ובכלל, ולכן, קורס צלילה חופשית בקמפוס עולם המים מתאים לכל מי שרוצה ללמוד יותר על עצמו ולפתח יכולות מנטלית ולכל מי שרוצה לפגוש חוויה חדשה ואתגרים חדשים. בסיום הקורס יסמכו הצוללים מטעם ארגון AIDA הבינ"ל. הקורס מיועד לגילאי 16 ומעלה (מתחת לגיל 18 רק עם אישור הורים) בבריאות תקינה ומותנה במילוי הצהרת בריאות.

קורס צלילה חופשית בקמפוס עולם המים

למה ללמוד בקמפוס עולם המים?

קמפוס עולם המים מציע קורס צלילה חופשית השונה מכל קורס אחר. הקורס הבסיסי כולל שלושה מפגשים, כאשר כל מפגש הוא בהקיף של 5-6 שעות. המפגש הראשון יתקיים בבריכת עולם המים בפולג. המפגש הראשון יתקיים בחלקו בכיתה ובו תיכנסו לתוך העולם הקסום של צלילה חופשית, ובחלקו בבריכה בו תתנסו בין ביתר בעצירת נשימה. המפגש השני והשלישי יתקיימו באילת, בהם תלמדו עוד על היבטים שונים של צלילה חופשית ותתאמנו בפרקטיקה של הצלילה החופשית לעומקים.

קורס צלילה חופשית

מה נלמד בקורס?

מפגש ראשון :

נתחיל מהיכרות עם הצלילה החופשית. נתרגל נשימה נכונה, נלמד את הבסיס הפיסיולוגי והמנטלי של עצירת נשימה, נכיר את תגובות הגוף ומערכת העצבים שלנו. נלמד עקרונות בטיחות ראשוניים ונתרגל עצירות נשימה יבשות לפני שנכנס למים.

בבריכה, ניישם את כל מה שנלמד ותורגל בכיתה, נבצע עצירות נשימה סטטיות ונלמד כיצד להאריך את משך עצירת הנשימה והרחבת יכולותינו האישיות.

שני המפגשים הבאים מתקיימים ביומיים רצופים באילת:

ביום השני נכיר את ציוד הצלילה החופשית, נלמד את הפסיכולוגיה של הצלילה, השוואת לחצים ואת עקרונות הבטיחות הרלוונטיים לצלילה בים.

במהלך שני אימוני מים נפרדים נתרגל את הטכניקה של הצלילה עם סנפירים, נבצע צלילות דינמיות, נתרגל צלילות ברווז, ועקרונות העמקה והשוואת לחצים בצלילות סנפירים ומשיכת חבל.

ביום השלישי נשלים את המבחן העיוני.

במים, נתרגל כיצד להיות צולל בטיחות יעיל עבור צוללים אחרים ונתרגל חילוץ והצלה של צולל במצוקה ובעיקר נמשיך להעמיק בהדרגה עד לעומק של 16-20 מטר ונלמד כיצד להעמיק בנוחות ונינוחות.

את הצלילות נבצע במימי הים האדום באילת באתרי צלילה נבחרים כגון חוף קצא"א והסטיל.

תום פלד

ספורטאי, צולל חופשי תחרותי, מדריך ומאמן צלילה חופשית ומאמן נשימה לצרכים שונים כגון בריאות, שיפור יכול אתלטית ושיפור יכולת תפקוד תחת לחץ במצבים שונים.

בין השאר, מעביר קורסי בסיס והמשך בצלילה חופשית, אימון לצוללים חופשיים מתקדמים ותחרותיים, סדנאות התמודדות עם ים גבוה/ השרדות ימית לגולשים וספורטאי ים, אימון נשימה לספורטאים לשיפור כושר גופני, VO2 max, repeated sprintability ועוד. הכנה מנטלית לתחרות / peak performance
סדנאות התמודדות עם מצבי לחץ, התמודדות עם טראומה סטרס וחרדה, עבודת נשימה לשיפור בעיות כרוניות כגון אסטמה, COPD, אנמיה, פיברומיאלגיה אלגריות ואף חסום ועוד.

מדריך צלילה ומאמן מדריכים בכיר במספר אירגונים בינ"ל.

מדריך צלילה חופשית של אירגון AIDA.

מאמן נשימה בשיטות Buteyko, ו- Oxygen Advantage

קורס צלילה חופשית

המקצועיות

עולם המים הנו רשת מרכזי השחייה הגדול והמוביל בארץ ללימוד ושיפור השחייה לילדים ומבוגרים

ניסיון

תלמדו מהמדריכים הטובים ביותר שלנו - אשר הדריכו ואימנו אלפי ילדים ומבוגרים

אהבה ומקצוע

מלבד הידע והנסיון בהדרכה, המדריכים שלנו אוהבים את מה שהם עושים ויעבירו אליכם את האהבה הגדולה לתחום